O nas

Historia Over The Fence

Nasza przyjaźń rozpoczęła się od szukającego domu labradora w potrzebie. Pomysł rozpoczęcia wspólnej hodowli pojawił się dużo później, za sprawą pasji i miłości do rasy. Mieszkałyśmy wtedy po sąsiedzku (Over the Fence) w Irlandii, w poddublińskiej miejscowości Swords. Po 12-letnim pobycie na obczyźnie, w 2018 r. zdecydowałyśmy o powrocie do kraju.

Korzenie hodowli

Po długich poszukiwaniach odpowiedniej hodowli, zdecydowałyśmy się na psy wyhodowane przez znakomitego polskiego hodowcę Irminę Dudkowiak (Dolbia). Byłyśmy pod wrażeniem jej pięknych i zdrowych psów, które swoimi korzeniami sięgały linii Balrion Weathertop, Carpenny and Beechcroft. W psach Irminy imponował nam nie tylko ich typ, ale przede wszystkim zdrowie i temperament. Irmina bardzo nam pomagała na początku naszej drogi i uświadomiła, jak istotny jest wybór odpowiedniego hodowcy, który nie tylko sprzeda nam szczenię, ale także dzielić się będzie własną wiedzą i doświadczeniem przez wiele lat po zakupie.

Nasza pasja

Bazując na mocnych podstawach, postawiłyśmy sobie za cel hodować psy nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe i o temperamencie właściwym dla tej wspaniałej rasy. Z tego powodu badamy nasze psy bardzo dokładnie, trenujemy je w różnych aspektach oraz żywimy z dbałością o ich prawidłowy rozwój i zdrowie.

Over the Fence jest hodowlą zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), a do 2018 w w Irlandzkim Związku Kynologicznym (IKC) – obie organizacje należą do Fédération Cynologique Internationale (FCI).

Labradory to nasza pasja! Mamy nadzieję, że staną się także Waszą!

Maja & Sara

Można znależć nas na FB: Over The Fence – Labrador Retriever