Życie z labradorem

Życie z labradorem jest pełne wrażeń!

Labradory mają łagodny temperament i są wspaniałymi kompanami dla aktywnej rodziny – takiej, która jest gotowa na poświęcenie odpowiedniej ilości czasu i wysiłku na trening oraz mentalne i fizyczne ćwiczenia. W przeciwieństwie do powszechnie panującego przekonania, labradory nie rodzą się wytrenowane i pomimo swojego łagodnego temperamentu, bywają wyzwaniem zarówno w wieku szczenięcym, jak i jako podrostki. Chętnie współpracują, gdy są motywowane, dzięki temu to idealne psy do pracy i treningu.

Labradory uwielbiają towarzystwo człowieka. Lubią się przytulać – zawsze i wszędzie. Jako właściciel tego malutkiego i puchatego szczeniaka, musisz jednak mieć świadomość, że labradory rosną!

Zabawy fizyczne i stymulacja umysłowa

Długie spacery w parku czy na plaży z małym szczeniakiem są bardzo ekscytujące, musisz jednak pamiętać, aby nie przećwiczyć swojego malucha. Kiedy już dorośnie, będziecie mieli mnóstwo czasu, aby razem pobiegać – do tej pory maluch oraz jego kości i stawy muszą urosnąć!

Młody (nie tylko!) labrador potrzebuje mentalnej stymulacji, zabawy i wielu różnych doświadczeń, aby stać się ułożonym, zrównoważonym psem. Zimne i wietrzne spacery nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie ma wymówek. Wypuszczenie psa do ogrodu 3 razy dziennie z pewnością nie wystarczy! Labrador potrzebuje regularnego wysiłku fizycznego i mentalnej stymulacji.

Sierść labradorów składa się z warstwy okrywowej i podszerstka. Ich sierść jest gęsta, aby chronić skórę przed zimnem. Jest przy tym dość łatwa w utrzymaniu, jednak psy te gubią dużo sierści. Podczas sezonu linienia labrador wymaga częstego (nawet codziennego) szczotkowania i pomimo wysiłku, możesz wciąż spodziewać się sierści w całym domu (i nie tylko!), przygotuj się zatem na dodatkowe sprzątanie.

Jedzenie! Jedzenie! Gdzie jest jedzenie?

Labradory uwielbiają jeść! Dzięki temu, są stosunkowo łatwe do trenowania (jedzenie traktowane jako nagroda). W naszej hodowli, sugerujemy, aby podczas początkowego treningu używać jedzenia jako nagrody, natomiast później nagradzać poprzez zabawę. Zaufaj nam, przypomnisz sobie nasze słowa podczas pracy z psem w terenie, treningu posłuszeństwa czy na ćwiczeniach „agility” (gdzie smaczki nie są dozwolone) lub gdy po prostu zapomnisz wziąć jedzenia na spacer.

Druga strona medalu jest taka, że labradory mogłyby jeść cały czas i jeśli im pozwolisz, zjedzą absolutnie wszystko! Posiłki Twojego psa powinny być podzielone na odpowiednio odmierzone porcje. Pamiętaj, że psów nie wolno przekarmiać! Wszystkie informacje i wskazówki dotyczące karmienia szczeniaka otrzymasz od nas w „Lab Pup Pack”.

Woooooooda!

 

Labradory koooooochają wodę! Skorzystają z każdej możliwości, aby się w niej zanurzyć. Brzmi fantastycznie – zwłaszcza podczas długiego letniego spaceru, ale labrador znajdzie wodę również w zimie, zwłaszcza w kałuży albo błocie.

Dlaczego nasz opis rasy nie jest barwny i euforyczny?

Ponieważ chcemy, aby Twoja decyzja była przemyślana. Chcemy, abyś dokładnie wiedział/a, czego oczekiwać, kiedy maluch przybędzie do Twojego domu.

Mamy nadzieję, że przekazane informacje, dotyczące naszej ukochanej rasy były dla Ciebie pomocne, ale zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji w razie pytań czy wątpliwości.